Jak wybrać najlepszy kurs językowy?

7 najważniejszych rzeczy, którymi warto się kierować!

Wakacje dobiegają końca, a Ty zaczynasz myśleć o organizacji nowego roku szkolnego i o zajęciach dodatkowych. Wrzesień to miesiąc, w którym wybierasz m.in. lekcje angielskiego dla dzieci. Jak wybrać najlepszy kurs językowy?

W gąszczu ofert szkół językowych trudno się połapać.

Jak wybrać najlepiej?

Czy kierować się ceną, a może ważna jest metoda, lokalizacja, albo jeszcze coś innego?

Wybór kursu nie jest tak prosty, jak zakup bułki w piekarni.

Podejmujesz decyzję na dłużej, zwykle na cały rok szkolny, więc ważne aby była ona przemyślana.

Kurs językowy to usługa, gdzie taniej zwykle znaczy gorzej – cena bezpośrednio przekłada się na jakość.

Dobry nauczyciel, tak jak dobry lekarz ma wysokie stawki i ceni swoją wartość. Osoby przyjeżdżające do domu (choć pozornie to wygodne rozwiązanie), są często niekompetentne i potrafią narobić więcej szkody niż pożytku.

Jest to pozorna oszczędność. Jeśli więc zależy Ci na skuteczności nauczania, to warto rozejrzeć się za szkołą językową z prawdziwego zdarzenia.

Jednak wszystkie oferty reklamowe szkół wyglądają podobnie, ponieważ każda obiecuje wysoką jakość, profesjonalizm, skuteczność.

Jak więc wybrać tę najlepszą?

Można wskazać parę najważniejszych kwestii i warto je wziąć pod uwagę, zanim ostatecznie zdecydujesz, z którą placówką podpiszesz umowę.

Oto 7 najważniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej:

1. Kadra – sprawdź, kto będzie uczył Twoje dziecko

Jakość nauczania zdecydowanie zależy od nauczyciela.

Poznaj lektorów, którzy prowadzą kursy – poczytaj o nich na stronie szkoły, popytaj znajomych, którzy tam posyłają swoje dzieci.

Zapytaj, czy szkoła dba o właściwe przygotowanie kadry do prowadzenia zajęć. Dowiedz się, czy jest prowadzony nadzór metodyczny.

2. Szkoła – przyjrzyj się bliżej, co oferuje placówka

Przyjdź osobiście lub pooglądaj zdjęcia z zajęć, sprawdź, w jakich warunkach są prowadzone – atmosfera na lekcjach jest ważna.

Tak samo istotne jest wyposażenie – nowoczesne technologie wspomagają naukę, wygodne sale sprawiają, że jest ona  przyjemna.

3. Metody nauczania – zapytaj, czy szkoła korzysta ze sprawdzonych i licencjonowanych metod

Dowiedz się, czy szkoła korzysta ze sprawdzonych metod nauczania – najlepsze są te licencjonowane, w których bardzo dba się o jakość i standardy.

Ważne, czy kursy są zaplanowane i prowadzone w przemyślany, konsekwenty sposób, a jeszcze lepiej, jeśli szkoła oferuje kompletną ścieżkę kształcenia od najmłodszego wieku aż do matury.

4. Strona szkoły – jakie jest Twoje pierwsze wrażenie?

Strona www to wizytówka i często pierwszy kontakt klienta z placówką. Jeśli odstręcza Cię wyglądem, a informacje są nieaktualne, albo trudno dostępne, to zastanów się, czy w szkole nie będzie podobnie.

5. Obsługa klienta – Ty jesteś najważniejszą osobą

Współpraca ze szkołą i kontakt trwa co najmniej kilka miesięcy, a czasem nawet lat. Ważne jest, żeby czuć się dobrze.

Jasny system rozliczeń, przejrzysta umowa, sprawne załatwienie formalności bardzo w tym pomagają. Każdy chce załatwić swoją sprawę sprawnie i szybko.

Obsługa Słuchaczy online to rzecz niezbędna w dziejszych czasach. Sprawdź, czy szkoła korzysta z systemu, w którym łatwo podejrzysz kalendarz zajęć, albo swoje płatności.

6. Gwarancja satysfakcji – czy masz możliwość “przymiarki”?

Szkoły pewne jakości swoich kursów chętnie pozwalają “wypróbować” zajęcia na bezpłatnych lekcjach pokazowych, albo “przymierzyć się” w działającej grupie.

Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, bo nie wiesz przecież, czy Twoja pociecha jest już gotowa na uczestnictwo w kursie.

Sprawdź, czy istnieje możliwość łatwego wycofania się z umowy. To ważne, gdyby już po pierwszych zajęciach okazało się, że dziecko jednak nie daje rady.

7. Opinie – poczytaj je na fanpage’u lub w Google

Sprawdź, co sądzą o szkole jej aktualni klienci, dlaczego wybrali akurat to miejsce.

Co im się podoba?

Życzę Ci powodzenia w wyborze najlepszego kursu językowego!

P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad i polub, skomentuj, udostępnij, a jeśli się nie zgadzasz – napisz .  Chętnie podyskutuję.

Zapraszam też do  Fanpage English Way School  na Facebooku, oraz do mojej szkoły angielskiego English Way School Szkoła Języków Obcych